fbpx

Manualmed

Kinesiology taping Łódź

Kinesiology Taping

Kinesiotaping Łódź

Farmakologia nie zawsze pomaga w walce z bólem tak, jak fizjoterapia. Kinesiology taping to najlepszy dowód na to, jak przy wykorzystaniu plastrów fizjoterapeutycznych, tzw. tapów, sprawne ręce doświadczonego terapeuty z Centrum Rehabilitacji ManualMed z Łodzi mogą przynieść Ci ulgę, pomóc w zniwelowaniu obrzęków, przyspieszyć procesy gojenia mięśni czy zwiększyć ruchomość w stawach. 

 

Jeżeli odczuwasz jakiekolwiek dysfunkcje, bóle mięśni i stawów albo cierpisz po kontuzji sportowej – zgłoś się do nas! Plastrowanie dynamiczne z pomocą taśm ma zbawienny wpływ na wiele partii ciała. Przyniesie Ci niemal natychmiastową ulgę, a w połączeniu z innymi formami fizjoterapii stanie się skutecznym panaceum.

Specjaliści od kinesiology taping w Centrum Rehabilitacji ManualMed

Ogromne znaczenie dla powodzenia fizjoterapii z wykorzystaniem metody kinesiology taping ma sposób dobrania i naklejenia plastrów. Mamy w tym zakresie bogate doświadczenie – wiemy, jak pomóc Ci, gdy potrzebujesz:

 

  • odciążyć partię ciała, wspomóc je w pracy,
  • zwiększyć zakres ruchu,
  • złagodzić ból po naderwaniu mięśnia,
  • zwiększyć ruchomość stawów w kręgosłupie
  • zniwelować obrzęki w okolicach stawów.

Nasi pacjenci pokochali kinesiotaping Łódź, jako alternatywną lub wspierającą formę walki z bólem. Pod naszą opieką są sportowcy, którzy po kontuzjach szybciej wracają do trenowania, na co pozwalają im ustabilizowane partie ciała. Chętnie zaproponujemy Ci tę formę terapii i już podczas pierwszej wizyty przekonasz się o jej skuteczności, dosłownie, na własnej skórze.

Kinesiology Taping
Kinesiology Taping

Dla kogo jest kinesiotaping?

Dla sportowców po kontuzjach i osób, które są w trakcie rehabilitacji i wracając do domu, chcą podtrzymać jej rezultaty.


Na co pomaga kinesiology taping?


Kinesiology taping pomaga zwalczyć ból, zwiększyć zakres ruchu, zniwelować obrzęki w takich partiach ciała jak kostki, kolana, barki, łokcie.

Jakie są efekty zabiegu?

Poprawa postawy ciała, wzmocnienie napięcia mięśniowego, szybsze gojenie się urazów, większy zakres ruchomości w stawach, zmniejszenie obrzęków i dolegliwości bólowych, poprawa krążenia krwi i metabolizmu. 

 

 

Czy należy wykonać pojedynczy zabieg, czy serię?

Naklejenie plastrów kinesio odbywa się jednorazowo i wystarcza na kilka dni. Po ściągnięciu i krótkiej przerwie można zaaplikować je ponownie. O długości i intensywności terapii decyduje fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji Manualmed.