fbpx

Manualmed

Fizjoterapia stawu kolanowego Łódź

Fizjoterapia stawu kolanowego Łódź

Staw kolanowy najprościej mówiąc stanowi połączenie uda z podudziem. Ponadto jest największym i jednym z najbardziej narażonych na kontuzje stawów w organizmie człowieka.

Zachodzą w nim ruchy zginania i prostowania oraz ruchy rotacyjne

 

Urazy stawu kolanowego

 

Do najczęstszych urazów stawu kolanowego należą:

 

  • skręcenie stawu,
  • zwichnięcie rzepki,
  • uszkodzenia i naderwania więzadeł stawu,
  • uszkodzenia łąkotek,
  • uszkodzenia chrząstki stawowej,
  • stany przeciążeniowe (gęsia stopka, kolano skoczka).

 

Urazy stawu kolanowego w dużej mierze dotyczą osób aktywnych fizycznie i stanowią aż 15 – 30% wszystkich obrażeń ciała oraz prawie 70% wszystkich urazów sportowych.

Narty, koszykówka, piłka nożna, bieganie, to część dyscyplin sportowych, w których dochodzi do zderzeń pomiędzy zawodnikami i/lub nadmiernych ruchów wykraczających poza fizjologiczny zakres stawu kolanowego.

Fizjoterapia stawu kolanowego 

 

Jeśli w stawie kolanowym wystąpi ból, zaczerwienienie i obrzęk, ograniczenie ruchomości,  czy nadmierne osłabienie siły mięśniowej (np. po długim unieruchomieniu), to są to wystarczające przesłanki, by skorzystać z profesjonalnej usługi w Centrum Fizjoterapii Manualmed – fizjoterapia staw kolanowy Łódź.

 

Jeśli w obrębie stawu kolanowego był przeprowadzany zabieg chirurgiczny, to fizjoterapia po odbytej operacji jest bezwzględnie konieczna! Zabiegi dobierane są indywidualnie do aktualnego stanu i potrzeb Pacjenta, tak aby w możliwie jak najkrótszym czasie wrócił do sprawności.

 

Staw kolanowy, który ma kolosalne znaczenie dla aparatu ruchu, powinien być poddany rehabilitacji jak najszybciej po urazie. Zlekceważenie najdrobniejszej kontuzji może mieć przykre konsekwencje w przyszłości.

Fizjoterapia po zerwaniu więzadła krzyżowego Łódź

Bardzo często trafiają do nas pacjenci po zabiegu chirurgicznym spowodowanym zerwaniem więzadła krzyżowego przedniego (ACL), tylnego (PCL), czy pęknięciem łąkotki.

Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego, to kluczowa sprawa w kontekście powrotu do zdrowia. Nasza placówka – Manualmed Centrum Fizjoterapii posiada duże doświadczenie w doborze całego procesu rehabilitacji po przebyciu operacji. Łączymy wtedy zarówno zabiegi manualne jak również fizykoterapię, czyli pracę z wykorzystaniem sprzętów rehabilitacyjnych oraz w odpowiednim momencie startujemy z ćwiczeniami funkcjonalnymi.

W przypadku planowanego zabiegu rekonstrukcji więzadła i innych, bardzo pomocne i zdecydowanie przyspieszające powrót do sprawności, jest rozpoczęcie rehabilitacji przed operacją. Pozwala to na wzmocnienie mięśni i przygotowanie organizmu do zabiegu. Dzięki temu Pacjent dużo lepiej czuje się po operacji, a efekty wdrożonej pracy z fizjoterapeutą są dużo szybciej widoczne.

 

Fizjoterapia kolan Łódź, fizjoterapia po urazie kolana Łódź

 

Odpowiednio dobrany proces rehabilitacji ma za zadanie zredukować ból i obrzęk, wzmocnić siłę mięśni, zapobiec zrostom w stawie, a także przywrócić maksymalny możliwy zakres ruchomości. Fizjoterapia po urazie kolana, rekonstrukcji więzadła czy fizjoterapia po pęknięciu łąkotki powinna być połączona z właściwie dostosowanymi ćwiczeniami obejmującymi również zdrową kończynę, by zapewnić całemu ciału dobrą stabilizację.

 

 

Fizjoterapia skręcenie kolana Łódź

 

W naszej placówce wizyta fizjoterapeutyczna obejmuje wywiad, badanie stawu, zlokalizowanie przyczyny bólu, diagnostykę, dobranie indywidualnego zestawu zabiegów i ćwiczeń oraz przedstawienie porad jak zapobiegać nawracającym bólom i urazom kolan. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, by każdy Pacjent otrzymał najlepszą pomoc w komfortowych warunkach, a także dzięki wykorzystaniu sprzętu rehabilitacyjnego najnowszej generacji szybko powrócił do pełni sił.

Odkryj dobroczynne działanie właściwie zaplanowanej terapii. Zapisz się na wizytę w Manualmed.